Den 13:e April drar årets fotbollsäsong igång på riktigt – vi gästas av Reymersholms IK på vår hemmaborg i premiären av Division 4 Mellersta.

Nu ska vi slå publikrekord på Bromstens IP – FORZA!

Vi drar nu igång vår #KAMPANJ500 där vi siktar på att slå publikrekord i klubben. Klubbens egna fans har lovat en pyroshow utöver det vanliga och norra Europas godaste souvlaki kommer vi givetvis sälja på plats i vanlig ordning.

Vi tror att #kampanj500 kan uppnås med hjälp av sociala medier och en tydlig marknadsföring gentemot våra läsare och supportrar.

Detta kan dock inte göras utan er. Vi behöver er hjälp! Gilla, dela och sprid ordet vidare så får vi en fotbollsfest att minnas på Bromstens IP den 13:e april. Det är vi alla värda i tider som dessa!

GREKISK INBJUDAN: 

Ο Ολυμπιακός Στοκχόλμη θα ήθελε να καλέσει όλους τους Έλληνες και φίλη του ποδοσφαίρου, στη πρεμιέρα της φετινής σεζόν. – Αυτή την Παρασκευή 13 Απριλίου 20.00 σας περιμένουμε στο Bromstens IP (duvbovägen 89, spånga) εκεί που θα υπάρχει της βόρειας Ευρώπης το πιο νόστιμο σουβλάκι και εντυπωσιακά πυροτεχνήματα και επίσης θεαματικό ποδόσφαιρο!!

FORZA!

Mer information hittar ni på Facebook här!

Vi minns här nedan tillbaka till klubbens tidigare högsta publiksiffra på strax under 500 i Spångaderbyt 2017 på Bromstens IP.

 

 

LÄMNA ETT SVAR

Please enter your comment!
Please enter your name here